Protest mieszkańców ulicy Łomżyńskiej w Ostrołęce

25 lipca o godz. 18.00 mieszkańcy ulicy Łomżyńskiej w Ostrołęce zebrali się by omówić sprawę budowy kolejnego, już trzeciego w okolicy nadajnika sieci komórkowej. Zebrani  wyrazili swoje niezadowolenie oraz krytykę wobec Ratusza. „Władza nas ignoruje, nikt nas nie poinformował o planowanej inwestycji, ostrołęccy Radni nie interesują się naszymi problemami”.

Z mieszkańcami spotkał się Zbigniew Dąbrowski, reprezentant Narodowej Ostrołęki i anty systemowej opozycji Kukiz’15. Pomoc zadeklarowała również poseł na Sejm z list Kukiz’15 Anna Siarkowska.

DSC05055

Zbigniew Dąbrowski przedstawił  mieszkańcom sytuację prawną oraz zadeklarował swoją pomoc. Stwierdził, że oprotestowany nadajnik sieci komórkowej znajduje się zbyt blisko budynków mieszkalnych, przedsięwzięcie wymaga sporządzenia Raportu o oddziaływaniu na środowisko oraz wydania Decyzji środowiskowej. Ponadto przedmiotowa inwestycja nie określa maksymalnej  mocy pojedynczej anteny oraz  wielkości częstotliwości emitującego pola  elektromagnetycznego instalacji. Planowana usługa telekomunikacyjna  jest uciążliwa wobec czego nie spełnia wymogów planu miejscowego.

Na wniosek mieszkańców Wojewoda Mazowiecki wznowił postępowanie administracyjne w sprawie pozwolenia na budowę.

Będziemy informować o sprawie.

https://goo.gl/photos/TAAEMXrGqSEQDs1Q8

Zapraszamy do galerii

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ostrołęka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *