Protest Rolników w Ostrołęce – akcja ogólnopolska (21.02.2024)

Solidarność na Drodze: Rolnicy rozdawali smakołyki podczas Wielkiego Strajku w Ostrołęce

W trakcie wielkiego strajku rolników w Ostrołęce, doszło do wzruszającego gestu solidarności. Protestujący rolnicy postanowili wynagrodzić kierowcom za ich cierpliwość podczas korków, wręczając im pyszne polskie smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Ulicami miasta przetoczyła się fala traktorów, przybywając na miejsce strajku. Oczekiwano 400-500 ciągników, jednak z doniesień wynika, że liczba mogła nawet przekroczyć tysiąc. Utrudnienia w ruchu były nieuniknione, ale rolnicy chcieli podziękować za wyrozumiałość i cierpliwość, oferując kierowcom pączki i kanapki ze smalcem, wykonane z sercem przez KGW z Drężka i Wolkowych.

W rozmowach z mieszkańcami, protestujący podkreślali, że ich celem nie jest jedynie poprawa własnej sytuacji, ale również troska o dobro wszystkich konsumentów. Kierowcy, przyjmując słodkie i słone przekąski, wyrażali swoje poparcie: „Jesteśmy z wami”. Gest rolników spotkał się z uznaniem i pozytywną reakcją kierowców.

Oprócz samych rolników, na chodnikach gromadzili się mieszkańcy miasta, trzymając w rękach flagi i wyrażając pełne wsparcie dla protestujących. Mimo nieprzychylnej pogody, ludzie nagrywali i filmowali wydarzenie, wyrażając jednocześnie solidarność z postulatami rolników.

W rozmowie z jednym z młodych rolników dowiadujemy się, że strajk dotyczy wszystkich. Jakość sprowadzanych produktów wpływa nie tylko na rolników, ale również na konsumentów. Rolnik podkreślił potrzebę utrzymania wysokich standardów produkcyjnych i zwracał uwagę na zagrożenia związane z importem produktów niższej jakości.

W obliczu tego wyjątkowego strajku, mieszkańcy miasta jednoznacznie wyrażali swoje poparcie: „Jesteśmy razem z rolnikami. Wspieramy ich”. Wydarzenie to stało się nie tylko manifestacją rolniczej jedności, ale również przypomnieniem o wspólnym interesie w utrzymaniu wysokich standardów i jakości polskich produktów rolniczych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ostrołęka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *